Düz Dünya Convex Earth teorisi

brezilyalı bilim adamları 7 yıl boyunca bilimsel öğretiyle çelişen doğa olaylarını  araştırmaya karar veriyorlar. Bu araştırmaların sonucunda dünyanın şekli konusunda bilimsel kanıtlara ulaşıyorlar.
sadece dünyanın şekli değil, yeni fizik kanunları geliştirdiklerini iddia ediyorlar  ve bazı fizik kurallarının da yanlış olduğu bilgisine ulaştıklarını söylüyorlar.

sonuç olarak dünyanın küre şeklinde olmadığı ve düz olduğu sonucuna ulaştıklarını tüm  dünyaya ilan ediyorlar. Yarın saat 09:00 da convex eart ile ilgili belgeseli tüm dünyayla paylaşacaklar.

Dünyanın şekliyle ilgili 7 adet deney yaptıklarını söylüyorlar. Bu deneylerden bazıları deniz yüzeyi seviyesi deneyi, su yüzeylerinin düzlemi ile ilgili deney ve lazer deneyi gibi  7 adet ayrı ayrı deneyler. Deneylerle ilgili kullanılan meteryaller ve yöntemler insanlarla paylaşılacak ve herkez bu  deneyleri yapabilecekler. gerçekleri kendi yaptıkları deneylerle kanıtlayabilecekler.

Bir başka büyük keşif ise yeni bir kıtanın keşfi. Dev buzulların arkasında saklı kalmış ve  Afrika kıtasından daha büyük yeni bir kıtanın keşfinden haber veriyorlarki bu çağda bu keşif
çok uç bir keşif. göreceğiz. Yeni kıtanın önünde devasa büyüklükte 2 adet buz dağı varki yükseklikleri ortalama 50 ila 100 km yükseklik.   convex dünya modelinde  klasik düz dünya savunucularının  duvar dedikleri antartika bu modelde asıl duvar değil, küre dünyada anlatılan buz kütlesinin aynısı. Convex dünya modelinde de büyük bir buz kütlesi olarak karşımıza çıkıyor. Convex dünya modelinde güney kutbu; yani antartika aynı. Duvar var fakat bu duvar güney kutbu değil ve modeldeki duvar antartika kıtasından çok büyük.

Bu yeni dünya modelinin (convex earth) dünyada ve bilim çevrelerinde nasıl karşılanacağı çok önemli. hiç görülmemesi ihtimal. Haber bile yapılmayabilir. Yerel medyalarda haber etkisi yapılsada küreselci dünyada sesleri kısılabilir. Güç onlarda. Neticede Nasa ve tüm bilimin çöküşü olacak olan bu teorinin kabul görmesi onlar için kabul edilemez bir gerçeklik. Yalanlarını kabullenmek zorunda olmaları  ve sahtekar olduklarını deşifre olacak olması hoşlarına gitmeyecektir.

Hep beraber göreceğiz.

Bizim için de bu teori geçerli değildir. Ne küre dünya modeli nede convex earth modeli; bizim evren ve dünya modeline uymuyor. Dünyamız sonsuz uzay boşluğunda olmadığına inanıyoruz. Yeryüzümüz o kadar geniş ki uzay denilen şey yeryüzümüzün sadece bir süsü. Bizim evren modelimi onlarınkilere hiç bir zaman benzemeyecek. İslamın bize anlattığı evren ve yeryüzünün gerçek boyutları ve biçimini onlar bırakın ulaşmayı ve modellemeyi, hayallerini bile kuramazlar. İslam olan ve Erzurumlıu ibrahim hakkı hazretlerinin marifetnamesini okuyan bir kişinin bu büyüklüğü ve Allah c.c. azametini ve yaratma gücüne şahitlik etmesi mümkün olabilecektir. Ve marifetnamenin o ilgili bölümünü okuyanlar bile yeryüzünün büyüklüğüne ve kainatın yaratılışını bile okumalarına rağmen hafızaları almayacak, hayal güçleri modellemede aciz kalacaktır. O en güzel şekilde yaratmıştır. Bizler okuduk ve tevekkül ederek secde ettik.

 

Selametle…

Cevap Yaz